PŚKF- BEREŻNICA 2014W niedzielne popołudnie 3 sierpnia na boisku  przy Świetlicy Wiejskiej w Bereżnicy odbyło się ,, III Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli’’. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Horodło, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Świetlica Wiejska w Bereżnicy. oraz Gminny Ośrodek Kultury w Horodle. Miejsce na organizację imprezy zostało wybrane nieprzypadkowo, bo to właśnie w Bereżnicy znajduje się prawdziwe fasolowe ,,zagłębie’’. Szczególnie popularną wśród rolników z Bereżnicy odmianą jest tzw. ,,Jaś Tyczny’’.
Następnym punktem imprezy były występy solistów i zespołów działających przy GOK w Horodle. W przerwach pomiędzy występami organizowane były gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, których tematem przewodnim była oczywiście fasola.
Wszyscy uczestnicy ,,Święta Kwitnącej Fasoli‘’ mogli skosztować potraw przygotowanych na bazie fasoli przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Bereżnicy i Matcza . Szczególną popularnością cieszyła się ,,fasolka po bretońsku’’ przygotowana w kuchni polowej.
,,III Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli ‘’ zakończyła zabawa pod gwiazdami z zespołem ,,Nexus’’.