VI Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli


W niedzielę 8 sierpnia 2016r na boisku przy Świetlicy Wiejskiej w Bereźnicy odbyło się ,, VI Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli’’. Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Wójt Gminy Horodło, Gminny Ośrodek Kultury w Horodle i Świetlica Wiejska w Bereźnicy. Jak zwykle miejsce na organizację imprezy zostało wybrane nieprzypadkowo, bo to właśnie w Bereźnicy znajduje się prawdziwe fasolowe ,,zagłębie’’.

W programie imprezy była parada motocyklowa drogami Gminy Horodło, występy solistów i zespołów  

 z GOK Horodło, koncert zespołu śpiewaczego „Na granicy”, koncert kapel: „Moch Band”, „Horodlacy”

i „Stah”.

W przerwach pomiędzy występami organizowane były gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy uczestnicy ,,Święta Kwitnącej Fasoli ” mogli gratis skosztować między innymi głównej potrawy przygotowanej na bazie fasoli przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bereźnicy „Fasolki po Bereźnicku”.

Sponsorami niedzielnej imprezy byli :

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Wójt Gminy Horodło, Pan Andrzej Kupisz Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego „ Fasolex ” z Nowego Korczyna, Pan Adam Rudawski Radny Rady Gminy Horodło, Pan Mirosław Kłos „ Tradycyjny Wyrób Wędlin ” w Strzyżowie.

,,VI Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli ‘’ zakończyła zabawa taneczna z zespołem „ YAX” z Chełma.